kontakt@koncetratory-tlenu-wypozyczalnia.pl Koncentratory tlenu Koncentratory tlenu
5 stars - based on 250 reviews
100
ul. Modlińska 325a Warszawa 03-152
514 359 153 PLN Hours: Mo-Sa 00:00 - 00:00
close

Główne pytania które powinniśmy zadać lekarzowi:

 

1. Ile litrów tlenu na minutę mam przyjmować.

 

2. Ile godzin na dobę mam się dotleniać.

 

3. Czy w przypadku wystąpienia nagłej duszności, ciężkiego oddechu mogę zwiększyć dawkę na 30-60 min. aby się lepiej dotlenić i następnie wrócić do dawki standardowej.

 

4. Pytanie najważniejsze, czy mam spać pod tlenem medycznym. Te pytanie jest ważne ponieważ niedotleniony organizm nie jest w stanie odpowiednio się regenerować podczas snu i bardzo dużo na tym traci. Dobrze zorganizowana terapia tlenem uwzględniająca leczenie podczas snu może przynieść bardzo dobre efekty i poprawę naszego zdrowia.

 

5. W przypadku występowania POChP ( Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc ) koniecznie zapytaj o pulsoksymtery, są to proste i tanie urządzenia do pomiaru saturacji ( ilości ) tlenu we krwi, korzystanie z nich, ułatwia kontrolowanie przebiegu tlenoterapii. Poziom tlenu we krwi u osób chorych na POChP jest najniższy podczas snu dlatego ważne jest aby go sprawdzać rano, zaraz po przebudzeniu. Bardzo możliwe, że standardowa ilość tlenu 1,5 - 2 litrów na minutę może okazać się za mała aby przywrócić poziom tlenu we krwi do normalnego poziomu podczas snu. Wielu specjalistów od płuc i chorób płuc zaleca zwiększenie dawki podczas snu o dodatkowe 0,5 - 1 l/ min. Warto to skonsultować ze swoim lekarzem. Oczywiście saturację najlepiej sprawdzać klika razy dziennie aby orientować się kiedy potrzebujemy tlenu medycznego.

 

Decyzję o leczeniu tlenem pacjent powinien koniecznie skonsultować z lekarzem, najlepiej specjalistą od płuc i chorób płuc. Tlenoterapia może być świetnym lekarstwem pod warunkiem, że będzie przeprowadzana zgodnie ze zdrowym rozsądkiem tzn. czas dotleniania oraz ilość tlenu będą odpowiednie. Tlen medyczny jest dla każdego kto czuje taką potrzebę, jednakże konsultacja lekarska jest niezbędna w celu ustalenia szczegółów terapii.

   mail

                                                           

 

                

                     

 

 

DANE FIRMY:

 
adres

AMED 24
Wypożyczalnia Koncentratorów Tlenu Warszawa

Dostawa - Instalacja 24h

 

NIP: 531-104-32-73

telefon

Telefon:

514 359 153

mail

Adres firmowy:

ul. Modlińska 325a
03-152 Warszawa