close

Telefon Całodobowy, Czynne 24h / 7dni w tygodniu

 

Zadzwoń i zamów: (+48) 514 359 153

 

OGRANICZANIE CUKRU - DLACZEGO WARTO?

 

cukiernica i glukometr

 

27 marzec 2018

 

 

Cukier uzależnia

Cukier mocno uzależnia, za każdym razem gdy go zażyjemy czujemy poprawę naszego samopoczucia dlatego ciężko przestać go zażywać, ciągle chcemy sięgać po więcej.

Zdaniem niektórych naukowców zmniejszenie zawartości cukru w diecie może pomóc zrzucić kilogramy, mniej cukru to także mniej wahań nastroju oraz więcej energii życiowej. Cukier jest jedną z głównych przyczyn chorób serca, negatywnie wpływa na skórę oraz przyczynia się do przedwczesnego starzenia.

 

Żywność a cukier

Jedną z największych pułapek w naszej diecie jest ilość cukrów które często są ukryte w żywności. Przykładowo baton czekoladowy jest oczywistym źródłem cukru jednak inne produkty które nie muszą smakować słodko takie jak sosy sałatkowe, sosy pomidorowe czy też różne pieczywo mogą być mocno zasłodzone. Nie zdajemy sobie sprawy, że pozornie zdrowe jedzenie jest zacukrzone, dlatego zawsze warto sprawdzać skład tego co zamierzamy zjeść.

 

Badania udowodniły, że u otyłych dzieci już po 9-ciu dniach rezygnacji z cukru poprawiły się wszystkie aspekty ich metabolicznego zdrowia.

 

Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie eliminacji zbyt dużej ilości cukrów w pokarmie spożywanym na co dzień jest zapoznanie się z dietami bez cukrowymi dostępnymi w internecie.

​Pamiętaj, że niezależnie od tego jakie planujesz zmiany w swojej diecie należy wprowadzać je stopniowo, zbyt szybkie zmiany mogą przynieść złe efekty takie jak: zmęczenie, zawroty głowy itp.

 

 

 

Masz pytania dotyczące sprzętu?

 

obrazek blogowy nr. 1

Tlenoterapia

Tlen jest nam niezbędny do życia. W normalnych warunkach i przy zdrowym organizmie jego zawartość w zwykłym powietrzu to ok. 21%, co w zupełn...

Czytaj dalej
obrazek blogowy nr. 2

Domowe leczenie tlenem

Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia. Człowiek bez tlenu przetrwać może do pięciu minut, ale już krótkotrwałe przerwanie dop...

Czytaj dalej
obrazek blogowy nr. 3

Zasada Działania Koncentratorów Tlenu

Wyróżniamy dwa rodzaje koncentratorów tlenowych: stacjonarne oraz przenośne. Najważniejszym parametrem urządzenia jest koncentrac...

Czytaj dalej


POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY