close
Logo
📞

Telefon Całodobowy, Czynne 24h / 7dni w tygodniu

 

Zadzwoń i zamów: (+48) 514 359 153

 

Łóżko rehabilitacyjne dla chorego - ile kosztuje i skąd je wziąć

 

masaż nóg chorego

 

Łóżka rehabilitacyjne to podstawowy sprzęt medyczny, przeznaczony dla osób, które z różnych względów muszą okresowo lub na stałe przebywać w pozycji leżącej. Dlatego, kiedy staje się koniecznością chory lub jego rodzina stają przed kilkoma bardzo ważnymi decyzjami i wydatkami dotyczącymi kupna, lub najmu tego rodzaju sprzętu. Dowiedzmy się zatem skąd wziąć i ile kosztuje wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego, a ile jego zakup?

 

Czym charakteryzuje się łóżko rehabilitacyjne?

 

Łóżko rehabilitacyjne to specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny w szpitalach, domach opieki, sanatoriach i domach, którego zadaniem jest zapewnić wygodę i bezpieczeństwo pacjentom oraz umożliwić ich opiekunom sprawną opiekę.

 

Łóżka rehabilitacyjne wyposażone są w kółka jezdne z hamulcem, zapewniające mobilność, regulowane poręcze po bokach uniemożliwiające wypadnięcie chorego z łóżka, drewniane leże, wysięgnik z uchwytem oraz możliwość regulacji wysokości. Uzupełnieniem sprzętu jest materac.

 

Łóżko rehabilitacyjne wypożyczane do użytku domowego.

 

Jaki materac wybrać?

 

Wybór materaca jest niezwykle ważny szczególnie w przypadku osób przewlekle chorych. Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób jego wykonania, powłokę oraz, czy zapewnia cyrkulację powietrza.

 

  1. Materac przeciwodleżynowy
    Taki rodzaj materacy, przeznaczony jest dla osób, które ze względu na swój stan zdrowia są unieruchomione, co oznacza, że nie mogą zmieniać swojej pozycji na łóżku. Długotrwałe leżenie w bezruchu powoduje ucisk na tkanki powodujący powstawanie bolesnych obrzęków powodujących ciągły dyskomfort. Materac przeciwodleżynowy dzięki specyficznej budowie zapewnia naprzemienne uciskanie tkanek skóry stykającej się z powierzchnią materaca. Dzięki redukcji stałego ucisku w jednym miejscu zapobiega powstawaniu odleżyn.
  2. Materac piankowy
    Materace piankowe dostosowują się do ciała, jednak jeśli chodzi o ich przeznaczenie, to nadają się tylko dla osób, których unieruchomienie ma charakter tymczasowy i krótkotrwały. Materace te dbają o komfort pacjenta, jednakże muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości.
  3. Materac zmiennociśnieniowy
    Najlepszym produktem do łóżek rehabilitacyjnych są materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe. Składają się z licznych komór napełnianych regularnie powietrzem przez pompę, które unoszą się i opadają naprzemiennie. Dzięki temu ciało chorego jest systematycznie i rytmicznie masowane.

 

Masz pytania dotyczące sprzętu?

 

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko rehabilitacyjne?

 

Łóżko rehabilitacyjne jest sprzętem niezwykle ważnym i pomocnym w rehabilitacji zarówno dla pacjentów, jak i ich opiekunów. Przy wyborze łóżka warto zwrócić uwagę na:

 

  1. Rodzaj łóżka
    Na rynku do wyboru mamy łóżka rehabilitacyjne manualne i sterowane elektrycznie. Łóżka manualne to łóżka standardowe,zbudowane zazwyczaj z metalowych leży oraz barierki i obsługiwane są ręcznie. Łóżka elektryczne są bardziej zaawansowane technologicznie. Do standardowych funkcji tego typu łóżka zaliczamy płynną regulację jego wysokości, regulację zagłówka oraz sekcji ud za pomocą pilota.
  2. Rodzaj choroby pacjenta
    Łóżko, aby spełniało swoje zadania, musi być dostosowane do konkretnego pacjenta oraz rodzaju jego niepełnosprawności. Jeśli osoba chora jest względnie sprawna, to znaczy podnosi się z pozycji leżącej i potrafi sama zmieniać swoją pozycję, nie będą mu potrzebne wszystkie funkcje występujące w najbardziej zaawansowanym sprzęcie.
  3. Wagę i wzrost pacjenta
    Istotnym kryterium podczas wybierania łóżka jest waga pacjenta. Standardowe łóżka dostosowane są do obciążenia do 165 kilogramów. Dostępne są również łóżka bariatryczne dla osób otyłych charakteryzujące się udźwigiem nawet do 250 kilogramów. Dla dziecka najlepszą opcją będzie zakup lub wynajem małego łóżka pediatrycznego.
    Dla osób wyższych polecane są łóżka z możliwością przedłużenia leża o 20 centymetrów.
  4. Wygodę opiekuna
    Odpowiednio dobrane łóżko rehabilitacyjne pomoże ograniczyć potrzebę dźwigania chorego, co dla osoby o przeciętnej sile może być sporym wyzwaniem.

 

łóżko rehabilitacyjne

 

Gdzie można kupić lub wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

 

Łóżko medyczne można kupić w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub internetowych oferujące sprzęt medyczny. Łóżko można zakupić nowe lub używane.

 

Istnieje możliwość wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego. Wynajmem łóżek rehabilitacyjnych specjalizują się wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego stacjonarne lub internetowe. Sprawdź ofertę wynajmu łóżek na naszej stronie i wypożycz łóżko rehabilitacyjne Burmeier Dali dla bliskiej osoby

 

Ile kosztuje kupno lub wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego?

 

Cena nowego łóżka rehabilitacyjnego to koszt od około 2,5 tysiąca złotych i więcej. Koszt uzależniony jest od:
- rodzaju łóżka
- wymiarów,
- zakresu regulacji,
- wyposażenia.

 

Używane łóżko można kupić już za około 1000 złotych, ale jego cena uzależniona jest przede wszystkim od stanu zużycia, rodzaju oraz wyposażenia całego sprzętu.

 

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego to w większości przypadków najbardziej opłacalna możliwość a przede wszystkim sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Szczególnie sprawdzi się, gdy jest ono potrzebne na określony czas (gdy chory ma szansę na powrót do samodzielności i sprawności). Koszt wynajmu zależy od rodzaju łóżka rehabilitacyjnego i waha się w granicach od 70 złotych (bez żadnych dodatkowych elementów wyposażenia) do około 150 złotych (bardziej zaawansowane modele).

 

Podsumowanie

 

Decyzja o kupnie, czy wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego uzależniona jest od wielu czynników. Przy ograniczonych środkach finansowych najlepszym rozwiązaniem będzie jego wypożyczenie. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych w swojej ofercie bardzo często ma do dyspozycji nowoczesne i profesjonalne łóżka, na które kupno większości pacjentów po prostu nie stać.

 

Masz pytania dotyczące sprzętu?

obrazek blogowy nr. 1

Tlenoterapia

Tlen jest nam niezbędny do życia. W normalnych warunkach i przy zdrowym organizmie jego zawartość w zwykłym powietrzu to ok. 21%, co w zupełn...

Czytaj dalej
obrazek blogowy nr. 2

Domowe leczenie tlenem

Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia. Człowiek bez tlenu przetrwać może do pięciu minut, ale już krótkotrwałe przerwanie dop...

Czytaj dalej
obrazek blogowy nr. 3

Zasada Działania Koncentratorów Tlenu

Wyróżniamy dwa rodzaje koncentratorów tlenowych: stacjonarne oraz przenośne. Najważniejszym parametrem urządzenia jest koncentrac...

Czytaj dalej


POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY