COVID-19 - Ogólny zarys problemu
Wiele artykułów w Internecie informuje iż 75 - 85% pacjentów leczących się na dolegliwości związane wirusem COVID-19 charakteryzuje się łagodnym przebiegm choroby.
Jedynie około 15 - 25% pacjentów musi zmierzyć się z poważnymi hipoksemicznymi niewydolnościami oddychania.
Jeśli należysz do większości pacjentów, czyli masz łagodne objawy choroby ale odczuwasz jakiekolwiek niedyspozycje powinieneś rozważyć terapię tlenem medycznym za pomocą koncentratora tlenu, lekceważenie choroby której jeszcze dobrze nie znamy nie jest dobrym pomysłem.
Koncentrator Tlenu wytwarza czysty tlen w ilości do 5 litrów / minutę. W przypadku zakoażonych Koronawirusem często ulga przychodzi dopiero po podaniu aż 10 litrów czystego tlenu / minutę. W tej sytuacji istnieje możliwość połączenia dwóch koncentraotrów tlenu w 1 Obieg tak aby uzyskać 10 litrów czystego tlenu medycznego / minutę.
Przykładowo Gdański Uniwersytet Medyczny informuje o metodzie leczenia tlenem w ilości od 60 do 80 litrów tlenu na minutę. Oczywiście zabieg tego typu trwa prawdopodbonie maksymalnie do 15 minut i dotyczy pacjentów prawdopodbonie w stanie bardzo ciężkim. Na pewno metoda tutaj opisana wskazuje na to iż w przypadku złego samopoczucia związanego z koronawirusem należy zwiększać ilość podawanego tlenu aż do skutu czyli do poczucia ulgi.
Profesor Owczuk wyjaśnił czym jest tlenoterapia bierna i czynna. Pierwsza z nich dotyczy pacjentów, którzy oddychają samodzielnie. Wówczas stosuje się cewnik nosowy (tzw. wąsy tlenowe) lub maskę twarzową. Stosunkowo nową metodą, jeśli chodzi o Polskę, jest wysokoprzepływowa tlenoterapia donosowa. Przy pomocy specjalnych kaniul zakładanych do nosa można podać od 60 do 80 l tlenu na minutę.
https://gumed.edu.pl/62285.html
Gdański Uniwersytet Medyczny: Wszystko o leczeniu tlenem (gumed.edu.pl)
Podstawowym badaniem które może wykonać każdy jest sprawdzenie wysycenia krwi pacjenta tlenem. Możemy to zrobić w domu za pomocą taniego i skutecznego urządzenia.
Najlepszy na rynku Napalcowy Pulsoksymter marki "Choicemmed".
Analizując produkty dostępne na rynku doszliśmy do wniosku, że oprócz pulsoksymteru od firmy "Choicemmed" nie ma produktu który nadawałby się do poprawnego wykonywania pomiarów. Co więcej, ceny tych produktów są zbliżone do produktu proponowanego przez nas który zdaje egzamin. Decydując się na zakup / wynajem innego urządzenia w tym przedziale cenowym bardzo łatwo o rozczarowanie, pomiary są niedokładne, zamiast pokazywać wynik zmieniają go co chwilę - ciężko o dobry odczyt.
Pulsoksymter Zasada Działania
Pulsoksymter jest małym elektronicznym urządzeniem zasilanym dwoma bateriami (AAA). Dzięki temu małemu i sprytnemu urządzeniu możemy bezinwazyjnie uzyskać pomiar saturacji krwi czyli stopień wysycenia tlenem hemoglobiny krwi tętniczej. Pomiaru dokonuje się wkładając urządzenie na palec. Takie pomiary są bardzo pomocne gdy układamy plan tlenoterapii dla pacjenta.