close

Telefon Całodobowy, Czynne 24h / 7dni w tygodniu

 

Zadzwoń i zamów: (+48) 514 359 153

 

44 PAPIEROSY DZIENNIE

 

dym z fabryk- zanieczyszczenie powietrza

10 listopada 2017

 

 

New Delhi – stolica Indii

Od kilku dni oddychanie dla mieszkańca Delhi oznacza zanieczyszczenie płuc odpowiadające wypaleniu 44 papierosów dziennie. Jest to spowodowane ogromnym smogiem – biała mgła powstała w wyniku ogromnych zanieczyszczeń powietrza.

 

Pociągi zostały odwołane, samoloty opóźnione a na drogach odnotowano wiele wypadków drogowych i karamboli.

 

Lekarze w stolicy odnotowali gwałtowny wzrost liczby pacjentów skarżących się na ból w klatce piersiowej, duszność i piecznie oczu.

 

Mikroskopijne cząstki zanieczyszczonego powietrza są szkodliwe nie tylko dla płuc ale także dla innych narządów.

 

Rząd wstrzymał wiele wydatków i skupia się głównie na usuwaniu przyczyn zagrożenia których jest wiele. Wstrzymano zajęcia w szkołach, zakazano wjazdu ciężarówek do miasta, wstrzymano projekty budowlane oraz planuje się częściowo zakazać ruchu samochodom osobowym.

 

Zdanie ekspertów

Według ekspertów zanieczyszczenia w Delhi składają się z kombinacji spalin samochodowych, dymu z pożarów śmieci i spalania roślin oraz pyłu drogowego.

 

Mieszkańcy znajdują się w trudnej sytuacji, wszyscy są skazani na oddychanie powietrzem które się do tego nie nadaje, większość ratuje się prostymi maskami ( chustkami ) które są mało skuteczne.

 

Jak możemy się domyślać jedynym słusznym i szybkim rozwiązaniem było by wprowadzenie całkowitego zakazu dla ruchu samochodów osobowych, jednak rząd póki co zastanawia się jedynie nad częściowym ograniczeniem ich ruchu.

 

Ostrzeżenie lekarzy

Lekarze ostrzegają, że długotrwały smog może wywołać tragiczne i nieodwracalne skutki dla wszystkich mieszkańców miasta.

 

Masz pytania dotyczące sprzętu?

 

obrazek blogowy nr. 1

Tlenoterapia

Tlen jest nam niezbędny do życia. W normalnych warunkach i przy zdrowym organizmie jego zawartość w zwykłym powietrzu to ok. 21%, co w zupełn...

Czytaj dalej
obrazek blogowy nr. 2

Domowe leczenie tlenem

Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia. Człowiek bez tlenu przetrwać może do pięciu minut, ale już krótkotrwałe przerwanie dop...

Czytaj dalej
obrazek blogowy nr. 3

Zasada Działania Koncentratorów Tlenu

Wyróżniamy dwa rodzaje koncentratorów tlenowych: stacjonarne oraz przenośne. Najważniejszym parametrem urządzenia jest koncentrac...

Czytaj dalej

DODANE: 31-12-2017
Michał Nowicki
Oby nie doszło do takich sytuacji w naszym kraju :)

POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY